Найбільш універсальними для облаштування електричної теплої підлоги сьогодні вважаються нагрівальні кабелі. Незважаючи на те, що їхній монтаж складніший у порівнянні з нагрівальними матами, такі системи мають ряд інших переваг.
Наприклад, вони встановлюються у бетонну стяжку. А отже, підходять абсолютно для всіх підлогових покриттів і здатні якомога довше тримати поверхню теплою навіть після вимкнення (якраз за рахунок того, що прогрівається бетонна стяжка, а також більшої потужності систем).
Кабель для підігріву підлоги сьогодні представлено у різних варіаціях. І найперше усі системи відрізняються між собою за потужністю і довжиною. Давайте розберемо, як розраховувати кожен з цих показників.
Як обрати потужність нагрівального кабелю
Саме від потужності електричної теплої підлоги буде залежати, наскільки швидко нагрівальний елемент зможе прогріти підлогове покриття. Для розрахунку зазвичай використовують різноманітні формули. Але краще скористатися досвідом та знаннями фахівців, які визначать всі особливості приміщення та ваш комфортний рівень температури в кімнатах. І так допоможуть вам визначити потужність нагрівальних кабелів для різних приміщень.
Проте в цілому є загальні рекомендації, як обрати ті чи інші показники для кімнат різного призначення або для різних принципів використання електричної теплої підлоги:
- Якщо нагрівальний кабель стає додатковим елементом обігрівання приміщення, можна вибирати менші показники потужності: до 140 Вт/м2.
- Якщо система стає основним джерелом тепла у вашій кімнаті, цей показник зростає до 180 Вт/м2.
- Для холодних кімнат, до яких належать ванна, туалет, коридор, балкон, краще збільшити потужність до 200 Вт/м2.
- Якщо встановлюєте нагрівальний кабель, наприклад в басейнах або в гаражах і хочете забезпечити там комфортну температуру, обирайте систему потужністю 220 Вт/м2.
Розраховуємо довжину нагрівального кабелю для теплої підлоги
Нагрівальний кабель для теплої підлоги не можна підрізати у процесі встановлення. Тому потрібно завчасно розрахувати не лише їхню потужність, але й їх довжину. Якщо підрізати систему самостійно, можна пошкодити нагрівальні елементи. І таким чином зменшити подачу тепла або ж повністю вивести з ладу усю систему.
Довжина елемента залежатиме від площі та планування приміщення. Завчасно продумайте, де саме буде розташовуватися кабель. Варто вивчити рекомендації фахівців та виробника, адже потрібно дотримуватися правильної відстані між кабелем і стіною, а також кроку між лініями самого нагрівального елемента.
Враховуйте також, що встановлювати нагрівальний кабель в зони, де в подальшому буде розміщуватися важка побутова техніка або габаритні меблі, категорично не рекомендується. Важкі елементи будуть продавлювати теплу підлогу, можуть перешкоджати її роботі, призводити до нерівномірного обігріву. І, як наслідок – пошкодження всієї системи або підлогового покриття.