Що таке сублімоване морозиво та особливості приготування

Морозиво є поширеним продуктом, популярним у людей різного віку. Однак існують обмеження у використанні та зберіганні, йому потрібні низькі температури.

Щоб подолати ці недоліки було вигадано сублімоване морозиво.

Концепція

Подібний продукт вдалося отримати завдяки процесу ліофілізації, коли субстанція під час заморожування знаходиться під меншим тиском, що дозволяє воді відразу з твердого стану переходити в газоподібний. В результаті вода видаляється під впливом вакууму і утворюється сухий твердий продукт. Шматки сублімованого морозива легкі завдяки наявності бульбашок повітря та відсутності у складі рідини.

Процес проводиться так:

  1. Інгредієнти в рідкому стані поєднуються в єдину масу одноманітної консистенції.
  2. Продукт заморожується.
  3. Далі проводиться сублімація, коли у вакуумі проводиться нагрівання і кристали льоду переводять у газ, який потім видаляється.

Продукт є відносно м’якою, кремоподібною масою, що зберігає смак і аромат справжнього морозива, отриманого за допомогою традиційних технологій.

Переваги

Найважливішою перевагою є триваліший термін зберігання сублімованого морозива, його невибагливість до низьких температур. Це також полегшує вживання, коли в теплу погоду продукт не тане швидко, забруднюючи руки та одяг. Видалення води зменшує окислювальні процеси, розвиток бактерій, що також сприяє тривалому збереженню свіжості та яскравості смаку.

Продукт зберігає всі свої ароматичні та смакові якості, властиві конкретному сорту морозива. Воно залишається м’яким, ніжним протягом місяців, що дозволяє суттєво збільшити термін реалізації. Завдяки наявності бульбашок повітря текстура виходить якісною, приємною при вживанні.

Зберігання і транспортування вимагає менше витрат, це дає можливість знижувати витрати та реалізовувати продукцію за оптимальними для споживача цінами. Продавати сублімоване морозиво можна практично у будь-якій торговій точці, включаючи пересувні варіанти.

Продукт повністю відповідає санітарно-гігієнічним стандартам, є безпечним та реалізується без обмежень. Морозиво може застосовуватися як складова інших кондитерських виробів завдяки своїм основним властивостям, доповнюючи смак, роблячи його більш оригінальним.