Вейпи: особливості, пристрій та шкода для людини

Електронні сигарети поступово витісняють класичні. Нарівні з вейпами застосовуються поди — POD-системи, конструктивно подібні до старих різновидів е-сигарет.

Вони простіші за вейпи, компактніші і відрізняються типом затяжки: у вейпів зазвичай кальянна (багато диму, низький вміст нікотину), а у подів сигаретна (мало диму, міцніші жижі). Також POD-системи призначені для сольового нікотину, а вейпи скоріше для звичайного. Якщо ви зупинилися прицільно на подах і вирішили замовити під систему на https://uestore.com.ua/pod-sistemy/drugie-pod-sistemy/elf-bar-rf350-reffilable-pod-starter-kit-350-mah, варто почитати їх види.

Види

Конструктивно підсистема влаштована просто: це картридж та атомайзер. З останнім все просто, а ось перший буває двох типів. Відкритий картридж можна перезаряджати, а закритий одноразовий. Коли жижа закінчується, під доводиться викидати. Більшість сучасних подов відкрита.

Основний спосіб активації – датчик. Ви просто затягуєтеся, і система вмикається автоматично. Кнопка набула меншого поширення і сьогодні практично не зустрічається. Зате бувають комбіновані варіанти – з кнопкою та датчиком.

Палітра потужностей залежить від складності пристрою та його ціни. У найпростіших подів лише одна потужність. У дорожчих потужність автоматично підлаштовується під картридж. Також є системи з ручним регулюванням, ступінчастим або плавним. А у найдорожчих девайсів набір режимів розширений.

Шкода

Нікотин – дуже шкідлива речовина. Воно негативно впливає на нервову та серцево-судинну систему, викликає звикання, провокує розвиток раку. Але основну шкоду від традиційного куріння тютюну завдає не він, а смоли — продукти горіння тютюну. Там дуже багато отрут і канцерогенів, які потрапляють у легені та вражають їх. А ще вуглекислий газ, що призводить до кисневого голодування.

Поди безпечніші, адже смол при горінні не виділяється. Канцерогенів майже немає. Гліцерин і пропіленгліколь, нагріваючись, перетворюються на небезпечні канцерогенні сполуки, але дві речовини і десять — різниця досить велика. Щоправда, поди все одно призводять до раку, специфічних порушень у легенях (попкорнової хвороби, різновиду бронхіту). Абсолютно безпечними назвати їх не можна.

Є й додаткова складність. Підсистеми відносяться до електронного сміття, а їх викидають у звичайний. Це сильно впливає на екологію, отруює довкілля. Утилізувати класичні бички набагато простіше.