Самогонні апарати відносяться до групи обладнання, призначеного для приготування алкогольних напоїв, дотримуючись домашніх умов.
Як правило, такі напої відрізняються більш чистим складом, а також характеризуються більшою міцністю. Так, щоб придбати якісне обладнання, необхідно подивитися продукцію в інтернет-магазині «АкваГрадус». Можна дізнатися про наладнання більш на https://aquagradus.com/uk/.
Різновиди
Сучасні виробники пропонують кілька типів самогонних апаратів:
- Класичний дистилятор – конструкція, виконана з перегінного куба і холодильної камери. Функціонує пристрій за допомогою підігріву браги в кубі і доведення її до кипіння, а після випаровування спирту склад потрапляє в холодильну камеру, де піддається конденсації по типу самогону.
- Дистилятор з сухопарником – обладнання, призначене для формування повітряної дефлегмації і монтується між випарним кубом і холодильною камерою.
- Бражна колона – пристрій, який оснащен дефлегматором (зворотним холодильником), призначеним для охолодження пару ще до його проникнення в холодильну камеру.
- Колона ректифікації – обладнання, що дозволяє створювати більш міцний продукт, що володіє підвищеним рівнем очищення. Такі компоненти бувають тарілчастими і насадочними.
Правила вибору
Щоб правильно підібрати самогонний апарат, необхідно враховувати кілька основних моментів. По-перше, важливо визначитися з умовами його використання. Варто відзначити, що не існує універсальних установок. Кожна установка сприяє задоволенню певних потреб. Отже, необхідно розуміти, яким чином буде здійснюватися нагрів обладнання, якими розмірами повинна обладати установка, де вона буде розташовуватися.
По-друге, необхідно відштовхуватися від мети і призначення техніки. Для цього слід розуміти, якій буде створюватися продукт. Нерідко самогон виконують з цукру, або з використанням крахмалосодержащего сировини. Також допускається виконання дистиляту, або ректифікату. При цьому, кожна сировина потребує певного типу установки. Наприклад, дистилят підійде для створення віскі, коньяку або чачі, а ось ректифікат може використовуватися для приготування горілки, лікеру, наливки або настоянки.
Також важливо визначитися з об’ємом перегінного куба і з матеріалом виробництва пристрою, наприклад, нержавіюча сталь або мідь. Не варто забувати і про бренд продукту, наявність сертифіката якості.