Як вибрати готову шафу купе і на що звернути увагу

Споживачі давно звернули увагу на шафи-купе. Адже переоцінити переваги ергономічних, зручних та практичних конструкцій неможливо.

Вони легко вміщують велику кількість речей і техніки, перетворюють інтер’єр будинку, закриваючи ніші, труби, нерівні стіни. При правильному виборі розміру, кольору та матеріалу розсувки, готові шафи купе від виробника здатні навіть візуально збільшити простір.

Купівля меблів для дому – завдання нелегке. Виробники пропонують до уваги асортимент пропозицій. Вони відрізнятимуться матеріалом виготовлення, видом оздоблення, забарвленням, наповненням простору всередині конструкції. Таке різноманіття дозволяє кожному зробити свій вибір, але водночас його ускладнює. Як не пропустити жодної важливої ​​деталі, не вийти за межі бюджету, на який ви спочатку розраховуєте, і залишитися задоволеними покупкою, – читайте далі.

Вибір матеріалу

Сучасна шафа купе може бути виконана з плит МДФ або ДСП. Натуральна деревина використовується дуже рідко, і коштують такі конструкції величезних грошей.

ДСП – бюджетний матеріал, боїться вологи при неправильно заламінованій кромці. Для міцності та надання конструкції гідного вигляду плити ламінуються або покриваються шпоном.

Вироби з МДФ більш екологічні та міцні, стійкі до гарячої пари та вологи. Але й коштувати такі конструкції будуть дорожчими за попередній варіант.

Як визначитися з розмірами

Габарити кімнати та місце, де ви поставите багатофункціональну шафу купе , впливають на те, яких вона буде розмірів. Висота обмежується лише стелею в будинку чи квартирі. Стандартні конструкції з розсувкою можна купити заввишки від 240 до 270 см. Інших розмірів треба замовляти індивідуально.

Для стандартного розташування штанги з вішалками глибина меблів повинна становити 60 см. Такі конструкції місткі, одяг у них висить акуратно, не заміняється. При обмеженому просторі в приміщенні можна вибрати глибину шафи 45 або 50 см. Штанга в них недоречна, а ось торцеві стаціонарні або висувні вішалки врятують ситуацію.

Ширина готової шафи купе залежить від розміру кімнати та потреб господарів. Вона може становити від 90 см до 2,7 см. На замовлення робляться і більш просторі варіанти.

Вибираємо двері

На відміну від орних, розсувні двері не вимагають додаткового місця і дозволяють вписати меблі в більшість інтер’єрів. За способом відкриття їх ділять на такі види:

  • з підлоговим коченням;
  • з верхнім ковзанням;
  • з компланарним механізмом;
  • з телескопічним пристроєм.

Важливі вироби і доводчики, що дозволяють комфортно користуватися конструкцією. При закриванні, вам достатньо двері легко підштовхнути, а роботу, що залишилася, проробить доводчик.

Зовнішній вигляд дверей заслуговує на окрему увагу. При підборі декору пам’ятайте, що:

  • дзеркальна конструкція невеликий простір візуально зробить більш об’ємним;
  • більш виразним інтер’єр зроблять декоративні панелі на меблях;
  • стиль та дизайн виробу підкреслить глянсове оздоблення або кольоровий, піскоструминний малюнок.

Що має знаходитись усередині шафи

Начинка шафи купе в кімнату залежить від її габаритів та потреб користувачів. Перш ніж оформити замовлення на покупку в KoronaMebel (Київ) , треба скласти список речей, які плануються у ньому до зберігання.

На антресолях можна розташувати габаритні елементи побуту, які рідко використовуються або займають пристойні місця. На широких відкритих полицях зберігаються подушки, ковдри, постільна білизна. У висувних ящиках зручно розміщувати білизну, ремені та краватки. Для них можна використовувати і спеціальні вішалки. Важливо також передбачити наявність полиць для взуття, дошки для прасування, пилососа.