Бронежилети та плитоноски: різновиди та призначення

Засоби індивідуального бронезахисту (СІБЗ) відіграють головну роль у збереженні життя і здоров’я при веденні бойових дій.

Не можна сказати, що існує багато різновидів даної екіпіровки, але кілька варіантів вам зможуть запропонувати у військторзі.

Там можна купити плитоноску недорого або повноцінний бронежилет. Розглянемо, які захисні засоби можна відшукати на полицях спеціалізованих торгових точок:

  • бронежилет;
  • плитоноска;
  • кевларові сегменти та додаткові модулі;
  • плити для плитників.

Незважаючи на зовнішню схожість, між бронежилетом і плитоноской існує значна різниця.

Бронежилетом називається укомплектований захисний костюм, виготовлений, відповідно, ГОСТу. Він включає жилет, оснащений плитами, самі плити і додаткові модулі.

Плитоноской (або плитником) називається чохол, в який вкладаються захисні плити. Без них, даний предмет екіпіровки не представляє особливої цінності. Укомплектований плитник істотно поступається бронежилету. Даний вид екіпіровки залишає відкритими деякі життєво важливі органи або частини тіла, такі як шия, груди, нижня частина живота.

Деякі плитники захищають тіло з боків, за рахунок кишень, призначених для носіння захисних плит. Іноді, плитоноска виготовлена за принципом корсета, основним завданням якого є рівномірний розподіл навантаження і її перенесення з хребта на м’язи спини.

Основне призначення бронежилетів і плитоносок: що необхідно знати

Захист життєво важливих органів і частин тіла покладено на засоби індивідуального бронезахисту. Бронежилети і укомплектовані плитники досить добре справляються з поставленою метою.

До використання широко залучаються додаткові модулі, так як найпоширеніші поранення припадають на кінцівки. З метою додаткового захисту тіла воїна використовуються такі модулі:

  • шийний. Ефективно захищає не тільки шию, але і верхню частину грудної клітини, не прикриває плитоноска;
  • модулі з кевларовими вставками у верхню частину рук, плечі. Сапери і міські штурмовики користуються додатковими модулями, що закривають всі руки. В умовах ведення бою, такі вироби неактуальні, так як заважають повноцінно рухатися;
  • паховий модуль призначений для захисту від поранень в область паху, де проходять пахові артерії;
  • для захисту живота. Дане пристосування дуже актуально, так як плитник прикриває тільки верх живота, залишаючи нижню частину незахищеною.

Користуються попитом плитоноски з петлями бистросброса, що дають можливість протягом декількох секунд позбутися від екіпіровки.