Особливості вибору сухого корму для котів

Від харчування тварин залежить їхнє здоров’я та самопочуття, все як у звичайних людей. Щоб кішка почувалася добре, необхідно підібрати правильний корм.

Для правильного функціонування необхідно давати кішкам і сухий і вологий корм.

Чому потрібно давати сухий корм?

Неправильне годування кішок може призвести до великих проблем, наприклад, ожиріння, діабет, алергії та багато іншого. Сухий корм для котів забезпечує гарне травлення, забезпечує корисними макро та мікроелементами. До переваг сухого корму ставляться:

  1. Зручність зберігання. Пакети для сухого корму мають спеціальні застібки, які дозволяють зберігати свіжість корму досить довго. Навіть у мисці він може пролежати кілька годин без ризику зараження бактеріями.
  2. Економна витрата. Сухий корм має більше поживних речовин, тому його потрібно давати менше, ніж вологого, та й вартість такого корму набагато нижча.
  3. Турбота про зуби. Сухий корм виступає в ролі засобу для чищення, коли кішка розгризає подушечки, за рахунок грубого стану вони зчищають зубний наліт і так доглядають за зубами.
  4. Такий корм можна купувати «про запас» або спокійно залишати в мисці, коли господарі йдуть з дому надовго.

Кожен бренд пропонує унікальний та збалансований баланс. Є корми, які розробляються спеціально під певний стан чи тип кішки.

Як вибирати корм?

На ринку пропонується безліч кормів від різних виробників. Усі вони мають оптимальний баланс, але можуть відрізнятися за співвідношенням білків, жирів та вуглеводів. Деякі корми додатково збагачують спеціальними вітамінами та мінералами. Щоб підібрати ідеальне харчування для своєї улюблениці, необхідно проконсультуватися з тямущим ветеринаром.

Насамперед оцінюють вік кішки. Кошенятам необхідно багато енергії, більше поживних речовин та білка. Літні кішки потребують особливого догляду за вовною, кістками та зубами, тому їм важливо вибирати ті корми, де є багато вітамінів.

Дуже важливо вибирати корм за вагою та породою. Деякі виробники пропонують цілі лінійки кормів для певних типів та порід кішок. Те, що підійде мейн-куну може нашкодити сфінксу, це важливо враховувати.

Вибір корму залежить від виробника. Деякі випускають дрібний корм, який зручніше жуватиме кішці, в іншого може бути інший запах і смак, який може не сподобається вихованцю. При вживанні сухого корму важливо стежити за кількістю та рівнем води, у кішки завжди має бути питна вода у вільному доступі.