Як виконати хімчистку диванів та декілька порад

М’які меблі схильні до найбільших забруднень і найважче очищаються. Цей факт ускладнює її експлуатацію, вимагає розуміння особливостей процесу чищення.

Довіряти таку роботу краще фахівцям, які врахують характеристики меблів та умови її експлуатації. Пропонується хімчистка диванів на дому від перевіреної компанії.

Способи

Існує лише два варіанти проведення робіт: з використанням рідин і без них. У першому випадку спосіб носить назву вологого та передбачає застосування гелів, рідин, піни та інших рідких субстанцій. Цей варіант вимагає великої обережності, адже він зазвичай діє радикальніше, може призвести до пошкодження оббивки та наповнювача, або збільшити площу забруднення, якщо проводити роботу неправильно.

У мокрий спосіб включають ручну обробку, коли використовуються губки, тканини, щітки, на поверхню всього дивана, або його частини, наносять рідкі склади, дають просочитися оббивці, після чого змивають засоби для чищення, і миють оббивку чистою водою. Сюди відносять дії з миючими пилососами, дана методика отримала назву екстракторної.

Сухий тип чищення схожий на мокрий методом нанесення складів ручним способом та аналогічним видаленням препаратів без застосування води. Надається час на вплив, після чого прибирати можна змітаючи порошки на підлогу, або відразу всмоктуючи пилососом сухого типу.

Правила

За будь-якого виду робіт, потрібно враховувати кілька важливих вимог:

  1. Матеріал оббивки та наповнювача. Вони не повинні піддаватися надмірному впливу засобів для чищення або рухів під час проведення процесу. Наприклад, велюровий диван може швидко витертися. Шкірзамінник почне відшаровуватися від основи. Якщо наповнювач є чутливим до вологи, застосовують тільки сухий метод чищення.
  2. Ступінь забрудненості та типи плям. Для жирів потрібні свої субстанції, щоб видалити сліди кави, чаю, вина, потрібні інші засоби.
  3. Форма та розмір дивана визначить витрати праці та засобів для чищення. Не завжди є сенс чистити всю поверхню, можна працювати тільки з плямами.
  4. Метод прибирання, препарати та інструменти підбираються, виходячи з усіх характеристик дивана, вони повинні діяти м’яко, не псувати матеріали.

При проведенні робіт не варто прагнути видалити забруднення швидко і радикально, це може призвести до погіршення зовнішнього вигляду дивана або зробити його непридатним для подальшого використання.